O nas

W naszych transakcjach brali udział

krzyski_bkg 1

Specjalizacja SaaS oraz e-commerce

Jesteśmy doradcami procesów M&A. Specjalizujemy się w niszy rynkowej jaką są fuzje i przejęcia firm E-commerce & SaaS o wartości transakcji do 10 mln €. W tym segmencie obserwujemy brak ogólnodostępnej wiedzy, benchmarków i dobrych praktyk. Na konkretnych transakcjach wypracowaliśmy autorskie podejście do analizy danych, metod wyceny, modeli fuzji i prowadzenia procesów M&A. Klienci najbardziej doceniają właśnie te mocno profilowane doświadczenie. 

W procesie M&A stajemy się filtrem emocji, dając poczucie spokoju, kontroli ale co najważniejsze sprawczości i efektywności procesu. Działamy w oparciu o fakty i możliwe twarde dane, dbamy o relacje z obiema stronami transakcji tak aby po faktycznym połączeniu była chęć wspólnego działania.

Co nas wyróżnia

Rozumiemy biznes

Nasze doświadczenie jako founderów oraz dokonanych exitów z własnych firm zapewniają unikalną perspektywę i głębokie zrozumienie wyzwań klientów.

Skuteczność i zaangażowanie

Wszystkie rozpoczęte przez nas transakcje zakończyły się closingiem. W proces M&A zaangażowani są również founderzy i ich network osobisty.

Partnerzy i specjalizacja

Konkretnie zdefiniowaliśmy to na czym się znamy - M&A dla e-commerce oraz SaaS w skali do 10 mln euro. Zaprosiliśmy również do współpracy wybitnych specjalistów z kluczowych obszarów dla fuzji i przejęć.

Biura za granicą

Fizyczne biura oraz bezpośrednia obecność w Wielkiej Brytanii, Chinach, Niemczech oraz Polsce umożliwia dotarcie do międzynarodowych rynków i tym samym zwiększa globalne możliwości.

Venturepackt w liczbach

4 kraje

biura i zespół w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce oraz Chinach.

100%

closingów. Wszystkie rozpoczęte współprace zakończyliśmy sukcesem.

~ 8

realizowanych rocznie procesów fuzji i przejęć w segmencie e-commerce & SaaS

1-15

mln euro. Najczęstsza wartość transakcji w jakich bierzemy udział. 

Partnerzy Venturepackt

O sile Venturepackt stanowią ludzie. Poza focusem na niszę rynkową M&A dla e-commerce oraz SaaS postawiliśmy na współpracę z wybitnymi specjalistami w swoich dziedzinach. Doświadczony i zgrany zespół z międzynarodowym backgroundem to nasza recepta na skuteczny proces.
  CEO brytyjskiej firmy RobotZebra. Przedsiębiorca, konsultant i mentor w zakresie marketingu. Doświadczenie operacyjne zdobywał skalując biznesy głównie w USA i UK. W Venturepackt odpowiada za biuro w Londynie oraz projekty zagraniczne w szczególności w UK.
   Inwestor i przedsiębiorca. Na co dzień mieszka w Hong Kongu. Doradza funduszom VC w zakresie analiz i monitoringu inwestycji. Mike posiada background finansowy. W Venturepackt odpowiada za biuro i projekty w Chinach oraz analizy finansowe.
    Doradca M&A z bogatym doświadczeniem w zakresie prawa korporacyjnego oraz IT&IP. Kieruje zespołem M&A w DSK Kancelaria. W Venturepackt bierze udział w negocjacjach wypracowując formę i strukturę transakcji oraz przenosi ustalenia na zapisy umowy.
     Doświadczony przedsiębiorca i inwestor. Właściciel JM-Investments. Specjalizuje się w realizacji projektów deweloperskich wykorzystując zarówno kapitał własny jak i powierzone środki inwestorów prywatnych. W Venturepackt dzieli się wiedzą i doświadczeniem w zakresie układania nowego portfela inwestycji dla Foundera po "exicie".
      Właściciel strive.pl. Doświadczony specjalista w dziedzinie rekrutacji w sektorach TSL i e-commerce. Patryk przez lata zajmował się Direct search / Executive search na stanowiska C-level. W Venturepackt pomaga ocenić wyzwania, synergie przychodowe i kosztowe oraz luki kompetencyjne w procesie PMI oraz wspiera sam proces połączenia w obszarze HR.
       Współtwórca Magna Valor. Od ponad 10 lat osobiście odpowiedzialny za Supply Chain w organizacjach z wielomiliardowymi przychodami takich jak Whirpool, Cersanit, Neonet, Rhenus Logistics czy Selsey. W Venturepackt pomaga analizować i ocenić efekt synergii oraz zdefiniować i wycenić kluczowe obszary i zmiany po połączeniu.
        Przez ostatnie 12 lat zarządzał operacjami dla międzynarodowych korporacji takich jak Decathlon, Inter Cars i Sephora oraz marek prywatnych: Zdrowit S.A. i Apteka-Melissa.pl. Laureat nagrody Grand Prix Dyrektora E-commerce, 7-krotnie nagradzany za projekty e-commerce w konkursie E-commerce Awards. W Venturepackt bierze udział w analizie e-commerce, przygotowaniu pitch'a inwestorskiego oraz skomunikowania go z potencjalnym kupującym.
         Od ponad dekady współtworzy cyfrowe produkty doceniane przez miliony użytkowników na całym świecie, najczęściej aplikacje. Specjalista od komercjalizacji SaaS. Współtwórca międzynarodowej konferencji Pozitive Technologies. W Venturepackt pomaga ocenić zaawansowanie komercjalizacji oraz przestrzeń do dalszych wzrostów w tym "pain points" dla produktów SaaS.
         Group 396

         Dołącz do nas

         Masz doświadczenie w M&A? Jesteś specjalistą w kluczowych obszarach z zakresu fuzji i przejęć? Z pewnością mamy wiele wspólnego ale ponad wszystko możemy się dobrze uzupełniać i razem kształtować obraz M&A dla e-biznesu w segmencie małych i średnich firm. Porozmawiajmy o szczegółach.

         Zrealizowane transakcje

         Koncentrujemy się na pełnym procesie M&A. Wszystkie rozpoczęte przez nas projekty znalazły nowego nabywcę lub inwestora. Sprawdź feedback naszych klientów.
         swiss
         plus
         morele

         Proces był o tyle trudny, że w 4swiss poza nami byli również inwestorzy finansowi. Wyzwaniem zatem było pogodzenie interesów trzech stron.

         Wiedzieliśmy, że czeka nas earn-out i będziemy musieli pozostać w projekcie. Rozmowy były trudne i z perspektywy czasu bardzo dobrze, że po środku był Venturepackt, który łączył i komunikował interes obu stron zarządzając procesem i  emocjami, które były kluczowe z perspektywy ustalonego modelu.

         W efekcie po transakcji staliśmy się jednym podmiotem, który przez najbliższe lata będzie działał w nowym modelu. Wszystkie strony mają poczucie dobrej transakcji.

         Eliza i Marcin Pawełczyk

         Założyciele 4swiss.pl

         nutridome
         plus

         Decyzja o sprzedaży naszego sklepu internetowego była trudna, ale dzięki wsparciu Venturepackt cały proces przebiegł niezwykle gładko. Zespół zadbał o każdy szczegół, od wyceny przez poszukiwanie inwestorów po finalizację transakcji. Zapewnił, że sprzedaż odbyła się szybko i efektywnie.

         Jesteśmy pod wrażeniem ich profesjonalizmu i zdecydowanie polecam usługi Venturepackt każdemu, kto rozważa sprzedaż swojego e-biznesu.

         Mariola i Albert  Dabińscy
          

         Założyciele Triny.pl

         Założyciele Venturepackt

         Poznaj osoby, które współtworzą markę Venturepackt jako specjalistę od kupowania lub sprzedawania e-biznesów w tym sklepów internetowych oraz SaaS.

          Inwestor, który w swoim portfelu ma kilkanaście firm od turystyki przez finanse po IT np. Creanso, StoryTailo, Epozytywnaopinia.pl, E-allinclusive, UpEverMedia, Agroturystyka Wena / Lema itd. Pierwsze doświadczenie w M&A zdobywał we własnych firmach dokonując trzech exitów.

          W Venturepackt realizuje swoje ambicje jako doradca M&A dla MŚP w segmencie e-biznes. Doświadczony networker, członek Zachodniej Izby Gospodarczej, ITCorner oraz BNI. Specjalista od negocjacji.
           Doradca M&A. Od 18 lat towarzyszy przemianom cyfryzacji handlu w Polsce. Uczestniczył w największych wdrożeniach platform e-commerce i pomagał w analizach biznesowych i technicznych projektów fuzji swoich klientów.

           Doświadczony manager rozwoju e-commerce również w zakresie eksportu z wykorzystaniem kanałów marketplace. Analityk modeli biznesowych i projektant wzrostu sprzedaży. W procesach fuzji analizuje potencjał biznesów i aspekty integracji procesów.

           Baza wiedzy M&A, E-commerce, SaaS

           CategoriesOperacyjni Transakcje w Europie i Azji

           Skuteczna prezentacja sprzedaży biznesu dla inwestora

           Proces sprzedaży biznesu dla inwestora składa się z kilku etapów, z których pierwszym jest budowanie listy faktycznie zainteresowanych stron. Po...

           Zobacz więcej+
           CategoriesOperacyjni Transakcje w Europie i Azji

           Jak przygotować kluczowe informacje do sprzedaży e-commerce

           Sprzedaż e-commerce to będzie duże wyzwanie to nigdy nie jest ani prosty, ani szybki, ani komforty proces i nie pozostawiamy...

           Zobacz więcej+
           CategoriesOperacyjni Transakcje w Europie i Azji

           5 żelaznych zasad dla skutecznej sprzedaży e-commerce

           Skuteczne przeprowadzenie sprzedaży e-commerce to zadanie wymagające i niejedni z Was się już o tym przekonali. Do momentu kiedy nie masz...

           Zobacz więcej+
           image 11

           Sprawdź wycenę swojej firmy!

           Na pewno masz wyobrażenie na temat wartości Twojej firmy. Zweryfikuj co pokażą nasze modele.
            
           Uprościliśmy założenia, aby w szybki i przybliżony sposób określać ile +- jest wart Twój e-biznes.