Konsultacje M&A

W naszych transakcjach brali udział

Jak przygotować się do transakcji?

Większość właścicieli e-biznesu podchodzi do procesu M&A po raz pierwszy. Mając zaszyte w DNA pewność siebie, starają się zrealizować proces na własną rękę. Naturalnym jest, że pojawiają się wątpliwości i chęć potwierdzenia lub zweryfikowania pomysłów z kimś, kto już taki proces przeszedł. 

Konsultacja z nami odpowie na pytanie, czy firma jest gotowa, czego brakuje, jak się przygotować, co Was czeka za chwilę oraz na co zwrócić uwagę w dalszych etapach procesu M&A.

inwestuj

Jak efektywnie kupić biznes?

Dla wielu rozwijających się firm drogą do dalszego wzrostu stają się fuzje i przejęcia. Aspekt szczególnie ważny przy skalowaniu firmy poza granicę kraju. Czasami pojawia się też okazja rynkowa.

Firmy, często już  w zaawansowanych negocjacjach konsultują z nami model czy warunki transakcji. Otrzymują niezależną opinię, wycenę, listę zagrożeń lub ryzyk. W efekcie uzyskują potwierdzenie dobrego procesu lub wskazanie obszarów do pogłębienia lub weryfikacji.

Jak wycenić firmę?

Wartość, parametry i wycena firmy to kluczowy aspekt transakcji do którego potrzebna jest zgoda i zrozumienie obu stron. 

Model wyceny budzi niemałe emocje, a ich tonowanie zależy do dobrych argumentów – rzetelnej analizy, zebranych faktów i matematycznej precyzji wyliczeń. W praktyce weryfikowaliśmy 8 różnych modeli wycen, doradzając w unikatowych transakcjach.

Ile kosztuje i jak wygląda konsultacja?

Konsultacje i analizy aspektów procesu M&A wykonujemy osobiście z reguły w formie wideokonferencji lub w uzasadnionych przypadkach spotkania osobistego. 

Przed konsultacją ustalamy etap na jakim jest firma, jakie są główne wyzwania i zadajemy pytania pogłębiające, pozwalające na dobre przygotowanie do spotkania.

Samo spotkanie jest formą rozmowy, weryfikacji kluczowych wyzwań zgłaszanych przez zamawiającego oraz wskazania aspektów na które sugerujemy zwrócić uwagę. Zawsze po odpowiednim przygotowaniu i analizie omawiamy konkrety potrzebne do sukcesu planowanego projektu.

Konsultacja to inwestycja 1500 zł netto. Na spotkanie zakładamy 1h.

Kim jesteśmy

Poznaj ludzi, którzy będą dzielili się swoim doświadczeniem w biznesie i transakcjach M&A.

  Inwestor, który w swoim portfelu ma kilkanaście firm od turystyki przez finanse po IT np. Creanso, StoryTailo, Epozytywnaopinia.pl, E-allinclusive, UpEverMedia, Agroturystyka Wena / Lema itd. Pierwsze doświadczenie w M&A zdobywał we własnych firmach dokonując trzech exitów.

  W Venturepackt realizuje swoje ambicje jako doradca M&A dla MŚP w segmencie e-biznes. Doświadczony networker, członek Zachodniej Izby Gospodarczej, ITCorner oraz BNI. Specjalista od negocjacji.
   Doradca M&A. Od 18 lat towarzyszy przemianom cyfryzacji handlu w Polsce. Uczestniczył w największych wdrożeniach platform e-commerce i pomagał w analizach biznesowych i technicznych projektów fuzji swoich klientów.

   Doświadczony manager rozwoju e-commerce również w zakresie eksportu z wykorzystaniem kanałów marketplace. Analityk modeli biznesowych i projektant wzrostu sprzedaży. W procesach fuzji analizuje potencjał biznesów i aspekty integracji procesów.

   Zrealizowane transakcje

   Koncentrujemy się na pełnym procesie M&A. Wszystkie rozpoczęte przez nas projekty znalazły nowego nabywcę lub inwestora. Sprawdź feedback naszych klientów.
   swiss
   plus
   morele

   Proces był o tyle trudny, że w 4swiss poza nami byli również inwestorzy finansowi. Wyzwaniem zatem było pogodzenie interesów trzech stron.

   Wiedzieliśmy, że czeka nas earn-out i będziemy musieli pozostać w projekcie. Rozmowy były trudne i z perspektywy czasu bardzo dobrze, że po środku był Venturepackt, który łączył i komunikował interes obu stron zarządzając procesem i  emocjami, które były kluczowe z perspektywy ustalonego modelu.

   W efekcie po transakcji staliśmy się jednym podmiotem, który przez najbliższe lata będzie działał w nowym modelu. Wszystkie strony mają poczucie dobrej transakcji.

   Eliza i Marcin Pawełczyk

   Założyciele 4swiss.pl

   nutridome
   plus

   Decyzja o sprzedaży naszego sklepu internetowego była trudna, ale dzięki wsparciu Venturepackt cały proces przebiegł niezwykle gładko. Zespół zadbał o każdy szczegół, od wyceny przez poszukiwanie inwestorów po finalizację transakcji. Zapewnił, że sprzedaż odbyła się szybko i efektywnie.

   Jesteśmy pod wrażeniem ich profesjonalizmu i zdecydowanie polecam usługi Venturepackt każdemu, kto rozważa sprzedaż swojego e-biznesu.

   Mariola i Albert  Dabińscy
    

   Założyciele Triny.pl

   Jak przygotować się do konsultacji

   Efektywna sesja konsultacyjna wymaga przygotowania:
    
   • Zbierz kluczowe dane finansowe w tym rentowność i trendy
   • Przygotuj zestawienie aktywów, które są składową transakcji
   • Podsumuj znane Tobie dane o rynku i konkurencji
   • Określ swoje cele biznesowe i oczekiwania w ramach konsultacji
   • Sporządź listę wyzwań, z którymi się borykasz