Sprzedaj e-biznes

W naszych transakcjach brali udział

Czas na nowy rozdział

Sprzedaż Twojego e-biznesu to strategiczna decyzja, która może otworzyć nowe możliwości rozwoju i inwestycji. Decydując się na sprzedaż, zyskujesz okazję do zrealizowania wartości, którą zbudowałeś, umożliwiając jednocześnie inwestowanie w nowe przedsięwzięcia.

To także szansa na wykorzystanie aktualnych trendów rynkowych, które mogą zwiększyć atrakcyjność Twojej oferty i maksymalizować potencjalny zysk z transakcji.

nowy-rozdzial

Domknij transakcje szybko i zyskownie

Korzystając z naszej wiedzy i zasobów, możesz być pewien, że Twój e-biznes zostanie sprzedany za maksymalną wartość, przy minimalnym stresie i zaangażowaniu z Twojej strony. Współpracując z nami możesz liczyć na:

  • Indywidualne podejście: Dokładnie analizujemy Twój biznes, aby zrozumieć jego unikatową wartość i zalety, co pozwala nam lepiej dopasować ofertę do potencjalnych nabywców

  • Wycena i prezentacja: Nasza ekspertyza w branży gwarantuje rzetelną wycenę Twojego e-biznesu, a także profesjonalne przygotowanie materiałów prezentacyjnych, które podkreślą jego atuty.

  • Szeroki zasięg: Dzięki naszej sieci kontaktów i narzędziom marketingowym, Twoja oferta dotrze do szerokiego grona potencjalnych nabywców, zarówno lokalnie, jak i międzynarodowo.

  • Wsparcie w negocjacjach: Reprezentujemy Twoje interesy podczas negocjacji, dążąc do uzyskania najlepszych możliwych warunków sprzedaży.

  • Pomoc w formalnościach: Zapewniamy wsparcie w zakresie niezbędnych procedur prawnych i administracyjnych, ułatwiając szybkie i bezproblemowe zakończenie transakcji.

Zrealizowane transakcje

Każdego roku realizujemy do 10 transakcji M&A. Wszystkie rozpoczęte przez nas współprace zakończyły się sukcesem – transakcją. Zobacz poniżej feedback naszych klientów.
swiss
plus
morele

Proces był o tyle trudny, że w 4swiss poza ownerami byli również inwestorzy finansowi. Do pogodzenia mieliśmy zatem interes 3 stron co było wyzwaniem.

Wiedzieliśmy, że czeka nas earn-out i będziemy musieli pozostać w projekcie. Rozmowy były trudne i z perspektywy czasu bardzo dobrze, że po środku był Venturepackt, który łączył i komunikował interes obu stron zarządzając emocjami, które były kluczowe z perspektywy ustalonego modelu.

W efekcie po transkacji staliśmy się jednym podmiotem, który jeszcze przez najbliższe lata będzie razem pracował w nowym układzie i wszystkie strony mają poczucie dobrej transkacji.

Eliza i Marcin Pawełczyk

Założyciele 4swiss.pl

nutridome
plus

Decyzja o sprzedaży naszego sklepu internetowego była trudna, ale dzięki wsparciu Venturepackt cały proces przebiegł niezwykle gładko. Zespół zadbał o każdy szczegół, od wyceny po finalizację transakcji, zapewniając, że sprzedaż odbyła się szybko i efektywnie.

Jesteśmy pod wrażeniem ich profesjonalizmu i zdecydowanie polecam usługi Venturepackt każdemu, kto rozważa sprzedaż swojego e-biznesu

Mariola i Albert  Dabińscy
e-biznes

Chcesz sprzedać sprawdzony e-biznes?

Dzięki lokalizacjom w Londynie i Hongkongu zapewniamy naszym klientom unikalne możliwości rozwoju i ekspansji ich e-biznesów na arenie międzynarodowej.
proces

Proces transakcyjny

Our expertise in e-commerce recruitment lies in our ability to identify individuals who are not just equipped with current digital skills but are also visionary thinkers, capable of driving future growth.

  • Spotkanie wstępne: Ustalenie Twoich potrzeb biznesowych.
  • Analiza i wycena: Szczegółowa ocena wartości Twojego e-biznesu.
  • Strategia transakcji: Opracowanie planu zakupu lub sprzedaży.
  • Dobór idealnych ofert rynkowych: Targetowanie odpowiednich kupujących lub inwestycji.
  • Finalizacja: Kompleksowe wsparcie w finalizowaniu umowy.

Venturepackt w liczbach

4 kraje

biura i zespół w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce oraz Chinach.

100%

closingów. Wszystkie rozoczęte współprace zakończyliśmy sukcesem.

do 10

realizowanych rocznie procesów fuzji i przejęć w segmencie E-commerce & SaaS

20 mln €

skala największej transakcji M&A zrealizowanej w ostatnich 12 miesiącach

Najczęściej zadawane pytania

To zależy. Z reguły zakładamy do 12 miesięcy. Nie ma dwóch powtarzalnych transakcji, czasami warto poczekać i domknąć rok i potwierdzić wyniki. Niekiedy warto poczekać do momentu np. po sezonie kiedy inwestor strategiczny ma nadwyżki kapitałowe i szykuje się na kolejny rok. Są też sytuacje, w których proces można zamknąć w 2 miesiące, ponieważ potrzebne jest szybkie dokapitalizowanie. Ale to wymaga pewnych kompromisów, założeń i zbieżności intencji.

 

Uśredniając czas trwania naszych procesów M&A możemy powiedzieć, że realizujemy je do 5 miesięcy. Najkrótsza transakcja zajęła nam 2 miesiące, najdłuższa 8 miesięcy.

Metod wyceny jest wiele. W pierwszym etapie przesyłamy brief na którym chcemy zrozumieć BIG Picture biznesu i na tym etapie decydujemy w kierunku której wyceny będziemy się kierować. Do każdej transakcji dobieramy taką wycenę aby była adekwatna do biznesu i realna. Najczęściej wykorzystujemy wartość odtworzeniowa, DCF, efektu synergii po połączeniu, mnożnika EBITDA, porównawcza. 

 

W kolejnym kroku wysyłamy zestaw kilkudziesięciu pytań pogłębiających. W pierwszej kolejności potrzebujemy zrozumieć w jakim miejscu jest biznes, jak zdywersyfikowany, jak wygląda konkurencja, jakie są przychody historyczne oraz potencjał do skalowania, jakie są konkretne assety, struktura sprzedaży, struktura kosztów kto jest potencjalnym kupującym i jak może postrzegać zdefiniowane assety itd.

Odpowiedź wbrew pozorom nie jest prosta, ale z założenia powiedzielibyśmy, że „Nie”. Możesz sprzedać część udziałów do funduszu typu VC i zyskać kapitał na rozwój lub wyjść być może po kosztach jeżeli Twoją intencją jest twardy exit. 

 

Kluczowa jest skala, proof rynkowy i to kto może go kupić i jaką mu przyniesienie wartość. Wobec czego, szansa jest zawsze ale im nowszy, mniejszy biznes tym realna szansa na efektywny exit maleje. W Venturepackt skupiamy się na sprzedaży biznesów w wycenie min. 1 mln zł netto.

Tak, negocjacje to kluczowy obszar transakcji. Kluczowa rola doradcy transakcyjnego to zarządzanie emocjami w negocjacjach. Nasza rola to tak poprowadzić rozmowy o modelu i warunkach fuzji aby w procesie PMI (post merger integration) obie strony czuły się fair i mogły sobie spojrzeć w oczy a najczęściej jeszcze przez jakiś okres współpracować.

Nasz target to biznesy o wycenie od 1 do 50 mln zł netto i w tym zakresie poruszamy się najczęściej. Zdarzają się transakcje mniejsze lub większe ale są one uzasadnionym i dobrze zweryfikowanym przez nas biznesem, w którym widzimy dodatkowe atuty/wyróżniki wpływające wprost na potencjalny sukces transakcji.

image 11

Sprzedaj swój e-biznes

Zastanawiasz się nad następnymi krokami dla Twojego e-biznesu? Porozmawiaj z naszym ekspertem i zyskaj bezcenne wskazówki.