Dla partnera

W naszych transakcjach brali udział

krzyski_bkg 1

Kim jesteśmy?

Venturepackt zagospodarował niszę rynkową jaką są fuzje i przejęcia firm e-commerce o wartości transakcji do 20 mln zł netto. Nazywamy ten obszar “dzikim zachodem” ponieważ jest często poniżej zainteresowań dużych i doświadczonych doradców M&A.

Nie ma w nim wiedzy na temat modeli i struktury transakcji, benchmarków rynkowych. To przestrzeń na rynku, która właśnie się kształtuje ale też dynamicznie rośnie.

W ramach współpracy ze strony Venturepackt przewidujemy podzielnie się przychodem z transakcji w której pomógł partner.

Nasza rola w e-biznesie

Specjalizujemy się w łączeniu kupujących i sprzedających w branży e-commerce, SaaS i innych sektorach e-biznesu, oferując kompleksowe wsparcie w procesie transakcji od wyceny po finalizację

  • Kreujemy model transakcji – każda jest inna
  • Zarządzamy emocjami – najczęściej jest to sprzedaż od właściciela, który traktuje firmę jak swoje dziecko
  • Negocjujemy – aktywnie angażujemy się w rozmowy, filtrujemy emocje, pilnujemy trakcji i decyzyjności
  • Post merger integration (PMI) – pomagamy poukładać proces i schemat funkcjonowania po połączeniu
  • Scouting i research – wyszukujemy zarówno inwestorów jak i właścicieli proponując przystąpienie do transakcji
  • Audytujemy firmę – sprawdzamy czy jest gotowa do sprzedaży
nasza-rola

Zrealizowane transakcje

W VenturePackt łączymy dogłębną wiedzę branżową z konkretnymi rozwiązaniami, aby pomóc Ci w skutecznym zarządzaniu transakcjami M&A. Niezależnie od tego, czy planujesz kupno, sprzedaż czy rozwój swojego e-biznesu, nasze usługi są dostosowane do Twoich rzeczywistych potrzeb.
swiss
plus
morele

Proces był o tyle trudny, że w 4swiss poza ownerami byli również inwestorzy finansowi. Do pogodzenia mieliśmy zatem interes 3 stron co było wyzwaniem.

Wiedzieliśmy, że czeka nas earn-out i będziemy musieli pozostać w projekcie. Rozmowy były trudne i z perspektywy czasu bardzo dobrze, że po środku był Venturepackt, który łączył i komunikował interes obu stron zarządzając emocjami, które były kluczowe z perspektywy ustalonego modelu.

W efekcie po transkacji staliśmy się jednym podmiotem, który jeszcze przez najbliższe lata będzie razem pracował w nowym układzie i wszystkie strony mają poczucie dobrej transkacji.

Eliza i Marcin Pawełczyk

Założyciele 4swiss.pl

nutridome
plus

Decyzja o sprzedaży naszego sklepu internetowego była trudna, ale dzięki wsparciu Venturepackt cały proces przebiegł niezwykle gładko. Zespół zadbał o każdy szczegół, od wyceny po finalizację transakcji, zapewniając, że sprzedaż odbyła się szybko i efektywnie.

Jesteśmy pod wrażeniem ich profesjonalizmu i zdecydowanie polecam usługi Venturepackt każdemu, kto rozważa sprzedaż swojego e-biznesu

Mariola i Albert  Dabińscy

Oferta Venturepact

W VenturePackt łączymy dogłębną wiedzę branżową z konkretnymi rozwiązaniami, aby pomóc Ci w skutecznym zarządzaniu transakcjami M&A. Niezależnie od tego, czy planujesz kupno, sprzedaż czy rozwój swojego e-biznesu, nasze usługi są dostosowane do Twoich rzeczywistych potrzeb.
Kup e-biznes

Mamy doświadczenie i benchmarki. Skutecznie układamy i opisujemy wizję połączenia. Uwiarygadniamy transakcję w fuzjach międzynarodowych.

Sprzedaj e-biznes

Pomagamy realnie wycenić biznes. Następnie określić potencjalnych kupujących i skutecznie do nich dotrzeć. Negocjujemy i układamy model połączenia.

Wyceń e-biznes

W praktyce sprawdziliśmy 8 metod wyceny firmy. Do każdego procesu indywidualnie dobieramy 2-3 metody zależnie od intencji stron transakcji.

Consulting

Pomagamy zrozumieć stan obecny biznesu, ocenić jego przygotowanie do transkacji. Wskazujemy ryzyka oraz pomagamy przygotować się do fuzji.

Venturepackt w liczbach

4 kraje

biura i zespół w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce oraz Chinach.

100%

closingów. Wszystkie rozoczęte współprace zakończyliśmy sukcesem.

do 10

realizowanych rocznie procesów fuzji i przejęć w segmencie E-commerce & SaaS

20 mln €

skala największej transakcji M&A zrealizowanej w ostatnich 12 miesiącach
inwestuj

Proces transakcyjny krok po kroku

Weryfikujemy projekt, na etapie przed współpracą aby upewnić się co do “chemii między stronami”,potencjału sprzedażowego oraz zadanych oczekiwań.


Na tej podstawie określamy czy projekt mieści się w ramach naszych możliwości i kompetencjach. Omawiamy kluczowe luki na tym etapie, które musimy przepracować aby przeprowadzić skuteczną sprzedaż. Etap kończy się decyzją o współpracy i jeżeli pozytywna to umową.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Twoja Rola jako Partner

Jako nasz partner, wspierasz proces transakcyjny swoją unikalną ekspertyzą i siecią kontaktów, przyczyniając się do sukcesu każdej operacji i budując długoterminowe relacje biznesowe.

Intro / połączenie

W tym modelu udział partnera jest jednorazowy i polega na tzw. “otwarciu drzwi” co przekłada się na następujące działania:

 1. Zebrać podstawowe informacje o potrzebach potencjalnego klienta – co chce kupić lub sprzedać i jakie są kluczowe parametry biznesu.
 2. Krótko opowiedzieć o Venturepackt – kluczowy obszar, doświadczenie i potwierdzić, że jest zainteresowanych potencjalną współpracą z Venturepackt
 3. Zrobić intro prowadzące do spotkania
 4. Reszta po stronie Venturepack

Czynny udział

W tym modelu udział partnera jest jednorazowy i polega na tzw. “otwarciu drzwi” co przekłada się na następujące działania:

 1. Bierze aktywny udział w procesie – w całości lub wybranych jego częściach np.: w spotkaniach z potencjalnym inwestorem lub spotkaniach z zarządem firmy, która wybiera partnera do poprowadzenia transakcji M&A
 2. Wspiera proces zbierania danych i analizy biznesu
 3. Pomaga w negocjacjach w ustalonym zakresie
inwestycje

Twoje korzyści ze współpracy

Kompleksowe wsparcie

Zapewniamy wszechstronne wsparcie w projektach poza Twoim głównym obszarem działania, dzieląc się naszym doświadczeniem i zasobami, aby wspólnie osiągnąć sukces

Prowizja od przychodu

Jako partner, cieszysz się bezpośrednim udziałem w sukcesie naszych wspólnych projektów, otrzymując prowizję od wygenerowanego przychodu.

Prowizja od przychodu

Partnerstwo otwiera możliwości wymiany kontaktów biznesowych, poszerzając Twój network i umożliwiając dostęp do nowych, wartościowych relacji w branży e-biznesu.

Wzajemne rekomendacje

Wspieramy się wzajemnie poprzez rekomendacje, zwiększając tym samym wiarygodność i zasięg Twojej firmy wśród potencjalnych klientów i partnerów.

Najczęściej zadawane pytania

To zależy. Z reguły zakładamy do 12 miesięcy. Nie ma dwóch powtarzalnych transakcji, czasami warto poczekać i domknąć rok i potwierdzić wyniki. Niekiedy warto poczekać do momentu np. po sezonie kiedy inwestor strategiczny ma nadwyżki kapitałowe i szykuje się na kolejny rok. Są też sytuacje, w których proces można zamknąć w 2 miesiące, ponieważ potrzebne jest szybkie dokapitalizowanie. Ale to wymaga pewnych kompromisów, założeń i zbieżności intencji.

 

Uśredniając czas trwania naszych procesów M&A możemy powiedzieć, że realizujemy je do 5 miesięcy. Najkrótsza transakcja zajęła nam 2 miesiące, najdłuższa 8 miesięcy.

Metod wyceny jest wiele. W pierwszym etapie przesyłamy brief na którym chcemy zrozumieć BIG Picture biznesu i na tym etapie decydujemy w kierunku której wyceny będziemy się kierować. Do każdej transakcji dobieramy taką wycenę aby była adekwatna do biznesu i realna. Najczęściej wykorzystujemy wartość odtworzeniowa, DCF, efektu synergii po połączeniu, mnożnika EBITDA, porównawcza. 

 

W kolejnym kroku wysyłamy zestaw kilkudziesięciu pytań pogłębiających. W pierwszej kolejności potrzebujemy zrozumieć w jakim miejscu jest biznes, jak zdywersyfikowany, jak wygląda konkurencja, jakie są przychody historyczne oraz potencjał do skalowania, jakie są konkretne assety, struktura sprzedaży, struktura kosztów kto jest potencjalnym kupującym i jak może postrzegać zdefiniowane assety itd.

Odpowiedź wbrew pozorom nie jest prosta, ale z założenia powiedzielibyśmy, że „Nie”. Możesz sprzedać część udziałów do funduszu typu VC i zyskać kapitał na rozwój lub wyjść być może po kosztach jeżeli Twoją intencją jest twardy exit. 

 

Kluczowa jest skala, proof rynkowy i to kto może go kupić i jaką mu przyniesienie wartość. Wobec czego, szansa jest zawsze ale im nowszy, mniejszy biznes tym realna szansa na efektywny exit maleje. W Venturepackt skupiamy się na sprzedaży biznesów w wycenie min. 1 mln zł netto.

Tak, negocjacje to kluczowy obszar transakcji. Kluczowa rola doradcy transakcyjnego to zarządzanie emocjami w negocjacjach. Nasza rola to tak poprowadzić rozmowy o modelu i warunkach fuzji aby w procesie PMI (post merger integration) obie strony czuły się fair i mogły sobie spojrzeć w oczy a najczęściej jeszcze przez jakiś okres współpracować.

Nasz target to biznesy o wycenie od 1 do 50 mln zł netto i w tym zakresie poruszamy się najczęściej. Zdarzają się transakcje mniejsze lub większe ale są one uzasadnionym i dobrze zweryfikowanym przez nas biznesem, w którym widzimy dodatkowe atuty/wyróżniki wpływające wprost na potencjalny sukces transakcji.

Image(3)

Zostań partnerem

Skontaktuj się z nami już dziś, aby omówić, jak możemy razem tworzyć nowe możliwości i przekształcać e-biznes w sukces. Twoja przyszłość jako lidera branży zaczyna się tutaj, z VenturePackt